VDO Термални ролни

VDO Термални ролни
Код: 1381-90030300​
Достапност: На залиха
750 ден.
Количина: Додади во кошничка

За VDO тахографите препорачуваме исклучиво да користите Original VDO Printer Paper. На тој начин ќе се обезбеди функционирање без проблеми на вашиот тахограф и целиот возен парк.
 

Карактеристики:

  • Секоја една ролна е со должина од 8 метри, а е одделно спакувани во фолија заштитени од светлина и влага.
    Нашата ORIGINAL VDO хартија е завршена без лепак и јадро. Така заглавување на хартијата на крајот од ролната е избегнато и ролната нема јадрото кое би останало во одделот за хартија на тахографот.
    Поради високиот квалитет на хартија и заштитна фолија се осигурува дека хартија правилно ќе функционира по подолг период на складирање во возилото - дури и ако температурата е над 95 °C во возилото.
    Отпечатоците кои биле испечатени на нашата квалитетна хартија ќе останат читливи повеќе од 3 години, и отпечатокот е отпорен на вода, кокпит спрејови и дизел гориво.
    Оригиналнината VDO ролна е специјално дизајниран за печатење во екстремни  средини во возилата и по барања на законот.


 

Шифра Опис
Парчиња/Кутија
Транспортно Пакување
1381-90030300​ VDO Термални ленти
3 / 1
20 кутии
 

.

Ве интересира нешто повеќе за VDO Термални ролни?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...