Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω)

Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω)
Код: 226-801-015-001G
Достапност: На залиха
6.500 ден.
Количина: Додади во кошничка

Стандарден прилагодлив сензор за ниво на гориво

VDO инженерите развија специјални сензори за гориво кои на нашите клиенти им нуди веродостојно мерење на горивото за различни длабочини на резервоар. 

Системот се базира на прилагодлив лост, кој го мери нивото на горивото. Должина на вметнување на прирабница, како и должината на раката на рачката може да се прилагодуваат. Ова дава можност за користење на само еден систем и поставување на различна длабочина од резервоарот (од 150 mm до 600 mm). Овој сензор е особено атрактивен за плитки резервоари.

Шифра
Опис
Сигнален опсег [ Ω ]
Должина [mm]
Празен Полн
226-801-015-001G
Стандарден,
прилагодлив
сензор за ниво
на гориво / ALAS I
3
180
150 - 600
Ве интересира нешто повеќе за Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω)?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...