Индукативен сензор за брзина, M18x1,5

Индукативен сензор за брзина, M18x1,5
Код: 340-804-005-018C
Достапност: На залиха
8.300 ден.
Количина: Додади во кошничка

Широк спектар на различни сензори, исто толку добра индуктивна технологија за вредност на брзината во различни средини, широк спектар на конектори, кабели, разновиден спектар на апликации.

  • Сензор за блокирање на осцилации
  • Индуктивни сензори
  • Сензор тип генератор
  • Генератор за фреквенција

 
Шифра
Должина [mm]
Големина на навој
L1 L2 L3 L4340-804-005-018C
18
45.7 46.95 – 46.45 82.2
M18 x 1.5 

Спецификација:

До max: 140 ° C
Навој: M18x1,5
Број на PIN: 2 Pin
Длабочина на потопување: 35 mm

Ве интересира нешто повеќе за Индукативен сензор за брзина, M18x1,5?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...