Тахометар, 0-4000rpm, Ø110mm - 12/24 волти (една скала / една LED светилка)

Тахометар, 0-4000rpm, Ø110mm - 12/24 волти (една скала / една LED светилка)
Код: A2C59512445
Достапност: На залиха
9.500 ден.

Достапни опции


Дијаметар:


Количина: Додади во кошничка
VDO инженерите започнаа од чист лист хартија со цел на светско ниво да создадат инструмент како ниеден друг на денешниот пазар. Дизајниран со отстранливи рамки, нивните инструменти може да се прилагодат на вашиот избор со тоа што нудат 9 различни рамки. Овие инструменти се карактеризираат со долга листа на стандарди, како што се LED осветлување, вградени LED предупредувачки светла, краток спој на заштита, IP67 отпорност на вода и анти-корозивни материјали.
 

Шифра
Волтажа [V]
Опсег [Вртежи/минута]
Влез
Избор на бои

A2C59512445
12/24
0 - 4000 rpm
alternator terminal W,
ignition coil terminal 1,
inductive, genarator,
hall sensor, lighting coil
black
triangular black


Спецификација:
 • Signal Input: 1,W, Ind, Generator, Hall;
 • Mounting diameter: 110mm / 4 3/8 in;
 • Measurement range: 4000 rpm;
 • Connection: Hirschmann (8 pol) Tyco (14 pol);
 • Power supply: 12/24 Volt;
 • Housing: plastic;
 • Dial Color: black;
 • Bezel: triangle / black;
 • Illumination: LED / amber / backlit;
 • Pointer: white / illuminated;
 • Lens: PMMA / single / anti-glare / anti-Fog;
 • Water Protection: IP 67 (front) acc. IEC 60529

Ве интересира нешто повеќе за Тахометар, 0-4000rpm, Ø110mm - 12/24 волти (една скала / една LED светилка)?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...