Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω), за двојни единици

Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω), за двојни единици
Код: N02-240-106
Достапност: На залиха
7.900 ден.
Количина: Додади во кошничка

Стандарден прилагодлив сензор за ниво на гориво

VDO инженерите развија специјални сензори за гориво кои на нашите клиенти им нуди веродостојно мерење на горивото за различни длабочини на резервоар. 

Системот се базира на прилагодлив лост, кој го мери нивото на горивото. Должина на вметнување на прирабница, како и должината на раката на рачката може да се прилагодуваат. Ова дава можност за користење на само еден систем и поставување на различна длабочина од резервоарот (од 150 mm до 600 mm). Овој сензор е особено атрактивен за плитки резервоари.

Шифра
Опис
Сигнален опсег [ Ω ]
Должина [mm]
Празен Полн
N02-240-106
Стандарден,
прилагодлив
сензор за ниво
на гориво / ALAS I,
за двојни единици
(flying bridge)
2
90
150 - 600
Ве интересира нешто повеќе за Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω), за двојни единици?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...