Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω), со предупредувачки контакт

Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω), со предупредувачки контакт
Код: A2C59510165
Достапност: На залиха
3.100 ден.
Количина: Додади во кошничка

Стандарден прилагодлив сензор за ниво на гориво

VDO инженерите развија специјални сензори за гориво кои на нашите клиенти им нуди веродостојно мерење на горивото за различни длабочини на резервоар. 

Системот се базира на прилагодлив лост, кој го мери нивото на горивото. Должина на вметнување на прирабница, како и должината на раката на рачката може да се прилагодуваат. Ова дава можност за користење на само еден систем и поставување на различна длабочина од резервоарот (од 150 mm до 600 mm). Овој сензор е особено атрактивен за плитки резервоари.

Шифра
Опис
Сигнален опсег [ Ω ]
Должина [mm]
Празен Полн
A2C59510165
Стандарден,
прилагодлив
сензор за ниво
на гориво / ALAS I,
со предупредувачки контакт
3
180
145 - 400
Ве интересира нешто повеќе за Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω), со предупредувачки контакт?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...