Сензор за ниво на гориво, цевкаст, метален, 326 mm

Сензор за ниво на гориво, цевкаст, метален, 326 mm
Код: X10-224-014-031
Достапност: На залиха
14.300 ден.
Количина: Додади во кошничка

Сензор за ниво на гориво, цевкаст, метален

  • Прирабничка дупка дијаметаар 80 mm (Цврста)
  • Цврст дизајн на цевкаст вид на сензор од метал за употреба во груби средини.
  • Излезна отпорност ~ 3 Ω (полн) и ~ 90 оми (празен)
  • Компатибилни со VDO мерачи (прилагодливи 60-90 Ω, празен)
  • Поврзување со струјата: Навој обетка М4 и / или лопата конектор 6,3 x 0,8mm
Шифра
Сигнален опсег [ Ω ]
Должина [mm]
Тип
Празен Полн
X10-224-014-031
59,4 ±1,2
1,5 ±0,4
326
III
 

Спецификација:

Сензор за ниво на гориво 6-Hole-Flange;
Инсталациона длабочина L [mm]: 326;
Отпорност: Полн [Ω]: 1.5 ± 0.4;
Отпорност: Празен [Ω]: 59.4 ± 1.2;

Ве интересира нешто повеќе за Сензор за ниво на гориво, цевкаст, метален, 326 mm?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...