Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω), цевкаст, 544 mm

Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω), цевкаст, 544 mm
Код: A2C59510129
Достапност: На залиха
10.500 ден.
Количина: Додади во кошничка

Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω), цевкаст, пластичен
Цевкаст сензор за ниво на гориво со Reed Contact технологија

 • Бајонет приклучок за лим 1,5 до 2,5mm
 • Електрично поврзување со 2 контакти (запечатени IP67)
 • Монтажна дупка 50mm
 • Функционалност: Reed Contact
 • Прилагодлив опсег на отпорност (за асиметрични форми на резервоар)
 • Со проток и враќање и приклучок за дополнителен грејач во возилото
 • Без контакт за предупредување
 • 3 должини на располагање (455mm, 544mm, 672mm)
Шифра
Вкупна должина L1 [mm]
Должина на влезната цевка L2 [mm]
Должина на цевката за греење L3 [mm]
A2C59510129
544 ± 2
535
+2,5
519
+2,5
- 3,5 - 3,5
 

Спецификација:

 • Сензор за ниво на гориво Bayonet-Flange;
 • Вкупна должина L1 [mm]: 544 ± 2;
 • Должина на влезната цевка, L2 [mm]: 535 +2.5 -3.5;
 • Должина на цевката за греење, L3 [mm]: 519 +2.5 -3.5;
 • Отпорност: Полн [Ω]: 180 ± 3.7;
 • Отпорност: Празен [Ω]: 3 ± 1,05;

Ве интересира нешто повеќе за Сензор за ниво на гориво (3 – 180 Ω), цевкаст, 544 mm?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...