Сензор за притисок, 5 bar, 1/8" – 27 NPTF

Ново Сензор за притисок, 5 bar, 1/8" – 27 NPTF
Код: 360-081-032-001C
Достапност: Нема на залиха
8.500 ден.
Количина: Додади во кошничка

Мерачи на притисок за масло и воздух.
VDO сензорите за притисок работат врз основа на електромеханички принципи.
Позицијата на жицата отпорник зависи директно од притисокот и доведува до соодветниот електричен излезен сигнал 10 Ohm - 184 Ohm.
Некои сензори се заземјени. Други сензори не се заземјени, на пример, заземјувањето се испорачува со посебна конекција. Сензорите за притисок можат да бидат опремени со соодветни предупредувачки контакти со цел да се покаже кога е постигнато ограничувањето на притисокот, како и за спроведување на континуирано мерење.

 

Шифра
Опсег [ bar ]
Димензија [mm]
Големина на навој
L1 L2
360-081-032-001C
5
20.5
12 1/8" – 27 NPTF
 

Ве интересира нешто повеќе за Сензор за притисок, 5 bar, 1/8" – 27 NPTF?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...