Сензор за притисок, 5 bar, M14 x 1.5

Ново Сензор за притисок, 5 bar, M14 x 1.5
Код: 360-081-030-028C
Достапност: На залиха
6.900 ден.
Количина: Додади во кошничка

Мерачи на притисок за масло и воздух.
VDO сензорите за притисок работат врз основа на електромеханички принципи.
Позицијата на жицата отпорник зависи директно од притисокот и доведува до соодветниот електричен излезен сигнал 10 Ohm - 184 Ohm.
Некои сензори се заземјени. Други сензори не се заземјени, на пример, заземјувањето се испорачува со посебна конекција. Сензорите за притисок можат да бидат опремени со соодветни предупредувачки контакти со цел да се покаже кога е постигнато ограничувањето на притисокот, како и за спроведување на континуирано мерење.

 

Шифра
Предупредувачки
контакт [ bar ] 
Димензија [mm]
Големина на навој
L1 L2
360-081-030-028C
0.5 ± 0.15
20.5
12 M14 x 1.5
 

Ве интересира нешто повеќе за Сензор за притисок, 5 bar, M14 x 1.5?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...