Мерач за температурата на течноста за ладење 40 - 120°C / 105 - 250°F, Ø52 mm (две скали)

Мерач за температурата на течноста за ладење 40 - 120°C / 105 - 250°F, Ø52 mm (две скали)
Код: A2C59514170
Достапност: На залиха
3.400 ден.

Достапни опции


Дијаметар:


Количина: Додади во кошничка

VDO инженерите започнаа од чист лист хартија со цел на светско ниво да создадат инструмент како ниеден друг на денешниот пазар. Дизајниран со отстранливи рамки, нивните инструменти може да се прилагодат на вашиот избор со тоа што нудат 9 различни рамки. Овие инструменти се карактеризираат со долга листа на стандарди, како што се LED осветлување, вградени LED предупредувачки светла, краток спој на заштита, IP67 отпорност на вода и анти-корозивни материјали.
 Шифра
Волтажа [V]
Опсег [°C / °F]
Влез [ Ω ]
Леќа
Избор на бои


A2C59514170
12/24
40 - 120°C
105 - 250°F
287,4-22,7 Ohm
 
дупла леќа
black
round blackСпецификација:

 • Signal Input: 287,4-22,7 Ohm;
 • Mounting diameter: 52mm / 2 1/16 in;
 • Measurement range: 120°C / 250°F;
 • Connection: Hirschmann (8 pol);
 • Power supply: 12/24 Volt;
 • Housing: plastic;
 • Dial Color: black;
 • Bezel: round / black;
 • Illumination: LED / amber / backlit;
 • Pointer: white / illuminated;
 • Lens: PMMA / dual / anti-glare / anti-Fog;
 • Water Protection: IP 67 (front) acc. IEC 60529

Ве интересира нешто повеќе за Мерач за температурата на течноста за ладење 40 - 120°C / 105 - 250°F, Ø52 mm (две скали)?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...