Брзиномер 0-200km/h, Ø110mm, 12/24 волти (една скала / една LED светилка)

Брзиномер 0-200km/h, Ø110mm, 12/24 волти (една скала / една LED светилка)
Код: A2C59512423
Достапност: На залиха
18.600 ден.

Достапни опции


Дијаметар:


Количина: Додади во кошничка
VDO инженерите започнаа од чист лист хартија со цел на светско ниво да создадат инструмент како ниеден друг на денешниот пазар. Дизајниран со отстранливи рамки, нивните инструменти може да се прилагодат на вашиот избор со тоа што нудат 9 различни рамки. Овие инструменти се карактеризираат со долга листа на стандарди, како што се LED осветлување, вградени LED предупредувачки светла, краток спој на заштита, IP67 отпорност на вода и анти-корозивни материјали.
 

Шифра
Волтажа [V]
Опсег [km/h]
Влез
Избор на бои

A2C59512423
12/24
0 - 200 km/h
hall sensor,
inductive sensor,
blocking oscillator sensor
black
triangular black


Спецификација:
 • Signal Input: Ind, Hall, Blocking Oscillator;
 • Mounting diameter: 110mm / 4 3/8 in;
 • Measurement range: 200 km/h;
 • Connection: Hirschmann (8 pol) Tyco (14 pol);
 • Power supply: 12/24 Volt;
 • Housing: plastic;
 • Dial Color: black;
 • Bezel: triangle / black;
 • Illumination: LED / amber / backlit;
 • Pointer: white / illuminated;
 • Lens: PMMA / single / anti-glare / anti-Fog;
 • Water Protection: IP 67 (front) acc. IEC 60529

Ве интересира нешто повеќе за Брзиномер 0-200km/h, Ø110mm, 12/24 волти (една скала / една LED светилка)?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...