Звучници Ø100 mm

Звучници Ø100 mm
Код: HP-1021
Достапност: Нема на залиха
3.500 ден.

Достапни опции


Дијаметар:


Количина: Додади во кошничкаШифра
Дијаметар
БојаHP-1021
Ø100 mm
ЦрнаКарактеристики:

  • Nominal Impedance: 4 Ω
  • Voice coil resistance Rcc: 3,2 Ω ± 15%
  • Resonance Frequency: 140 Hz ± 15%
  • Efficiency: 88 ± 3 dB
  • Frequency Response: 120 Hz - 18 KHz @-15 dB
  • Peak Power: 50 W (Short terms IEC-268.5)
  • Max. Power: 12 W (Rated IEC-268.5)
  • Speaker weight: 310 g ±10%

Ве интересира нешто повеќе за Звучници Ø100 mm?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...