DLK Pro Download Key

Ново DLK Pro Download Key
Код: 2910002165200
Достапност: На залиха
21.948 ден.
Количина: Додади во кошничка

DLK Pro Download Key

Се користи од многу транспортни компании. Управа за сообраќајна инспекција, гранична стража, царински комори, БАГ во Германија и други инспекции. Уред за преземање на податоци од дигитални тахографи и возачки картички (2IN1). Овозможува усогласеност со законските барања што се однесуваат на преземање и архивирање на податоците. Компатибилен со сите комерцијално достапни дигитални тахографи и возачки картички.

 • Избор на еден од трите претходно конфигурирани начини на преземање на податоци за тахограф и возачката картичка вметната во неа
 • Вграден читач што може да прочита возачка картичка за само неколку секунди
 • Преземени податоци со најголема брзина достапна во тахографот
 • Внатрешната меморија има до 160.000 читања од возачката картичка или до 20,000 читања од дигиталниот тахограф
 • Напојува со АА батерии (вклучени) или батерии што се полнат
 • Напојувано од тахографот или USB-портата
 • USB конекторот ви овозможува лесно конфигурирање на уредот и брзо копирање на возачките картички и читањата на тахографот на компјутерот
 • Работата на уредот се сигнализира со LED и звук
 • Проверка на напредокот на преземање на податоците
 • Ергономска обвивка за заштита од оштетување
 • Компатибилен со паметни тахографи

 

Ве интересира нешто повеќе за DLK Pro Download Key?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...